BIM W ATLAS WARD
Atlas Ward wykorzystuje potencjał metodyki BIM, osiągając wysoką wydajność, jakość i innowacyjność w realizowanych projektach. Nasze kontrakty są prowadzone z wykorzystaniem własnych standardów BIM, co pozwala optymalizować proces budowlany oraz sprostać oczekiwaniom inwestorów.
Dzięki zastosowaniu metodyki BIM:
automatyzujemy proste zlecenia
optymalizujemy procesy
standaryzujemy rozwiązania
koordynujemy międzybranżowo
utrzymujemy porządek w dokumentacji
minimalizujemy poprawki oszczędzając czas
KORZYŚCI DLA KLIENTA
Posiadane doświadczenie w zakresie koordynacji BIM oraz znajomość efektywnego udostępniania informacji pozwala nam na minimalizowanie błędów oraz konfliktów między branżami już na wczesnym etapie procesu projektowego. Precyzyjne i szczegółowe modele 3D ułatwiają wizualizację i analizę, przyspieszając procesy decyzyjne. Skuteczna koordynacja projektu poprawia jakość oraz minimalizuje ryzyko związane z realizacją inwestycji. Dzięki sprawnemu procesowi koordynacyjnemu i wykorzystaniu metodyki BIM jesteśmy najszybszym zespołem budowlanym w Polsce.
KOORDYNACJE
Koordynacje międzybranżowe BIM odgrywają kluczową rolę w skutecznym zarządzaniu projektem. Dzięki współpracy różnych dziedzin i koordynacji modeli 3D, możliwe jest wykrycie potencjalnych konfliktów i problemów na etapie projektowania, co minimalizuje ryzyko błędów i oszczędza czas oraz koszty na etapie realizacji. Koordynacja międzybranżowa pozwala również na lepsze wykorzystanie potencjału technologii BIM i zapewnia efektywność całego procesu budowlanego.
SŁOWNICZEK
- LoD – Level of Detail – poziom szczegółowości modelowanej grafiki.
- LOI – Level of Information – poziom szczegółowości informacji o obiekcie.
- LOD – Level of Development – poziom szczegółowości modelu.
- BEP – BIM Execution Plan – plan wykonania BIM.
- IFC – uniwersalny format wymiany danych BIM.