2023
Atlas Ward Polska wśród
100 Największych Polskich
Firm Prywatnych w rankingu Forbes

Prężny rozwój i determinacja doprowadziła Atlas Ward Polska do debiutu w rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych miesięcznika Forbes

2023
Otwarcie nowych Oddziałów
w Warszawie i Bratysławie

Dynamiczny rozwój firmy skłonił nas do podjęcia decyzji o utworzeniu Oddziałów w Warszawie oraz w Bratysławie. To strategiczne posunięcie pozwoliło na wszechstronny rozwój naszej działalności, umożliwiło nam osiągnięcie kompleksowego zasięgu na terenie całego kraju oraz poszerzenie naszej obecności na rynku europejskim.

2023
Piąty Diament Forbesa
dla Atlas Ward Polska

Jesteśmy w gronie największych firm w Polsce z przychodami powyżej 250 mln zł, które najdynamiczniej rozwijają się w swoim regionie. To dla nas wielkie wyróżnienie i powód do dumy.

2022
Nowi Członkowie Zarządu
Atlas Ward Polska

Do Zarządu Atlas Ward Polska dołączają Tomasz Ślęzak oraz Michał Muskała – managerowie z wszechstronnym wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w polskich i zagranicznych spółkach.

2022
Diament Forbes 2022

Czwarty raz otrzymujemy „Diament Forbesa”, umacniając swoją pozycję w czołówce najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce z przychodami powyżej 250 mln zł.

2021
Certyfikowana jakość

Stawiamy na bezpieczne i zrównoważone budownictwo. Na każdym etapie budowy działamy w zintegrowanym systemie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, potwierdzonym certyfikatem ISO 45001, a naszą aktywność na rzecz zrównoważonego budownictwa i stosowanie proekologicznych rozwiązań potwierdza certyfikat ISO 14001. Certyfikaty zostały przyznane nam przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną.

Grupa Atlas Ward Polska

2020-2021
Grupa Atlas Ward Polska:
nie zwalniamy tempa!

Naturalną konsekwencją dynamicznego rozwoju Atlas Ward Polska i wieloletniego budowania partnerskich relacji w biznesie staje się zawiązanie Grupy Atlas Ward Polska. W skład Grupy wchodzi Atlas Ward Polska, Inplag - Ekspert Instalacji - oraz Atlas Energy Polska - firma realizująca projekty z zakresu OZE. Łączymy pasje biznesowe z motorsportem, a potwierdzeniem tego jest Atlas Ward Motorsport i Atlas Ward Speed Academy, również należące do Grupy AWP. Umacniamy się na pozycji lidera generalnego wykonawstwa w Polsce. Potwierdzeniem umiejętności i najwyższej jakości usług stają się kolejne wyróżnienia: przyznane nam rok po roku dwa “Diamenty Forbes” oraz godło “Quality International 2020”.

2020
Zielone budownictwo
i zrównoważony rozwój

Jako Jednostka Certyfikująca BREEAM utrzymujemy kurs na zielone, zrównoważone budownictwo. Dążąc do poszerzenia wiedzy na temat rozwiązań przyjaznych środowisku, a jednocześnie propagowania proekologicznej postawy w branży, dołączamy do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC).

2019
Jubileusz 20-lecia Atlas Ward Polska
Oddział Szczecin
BREEAM

Jubileuszowy rok działalności Atlas Ward Polska to czas wyznaczania nowych kierunków rozwoju i dalszej ekspansji firmy. Do grona Oddziałów Spółki dołącza Szczecin, który zasięgiem swojej działalności obejmuje głównie północno-zachodnie rejony kraju. Stawiamy na zrównoważone i zielone budownictwo. Jako jeden z nielicznych generalnych wykonawców w Polsce otrzymujemy tytuł jednostki certyfikującej BREEAM.

2018
Inplag - Ekspert Instalacji

Z myślą o zapewnieniu naszym inwestorom kompleksowej oferty usług i bezpieczeństwa realizacji inwestycji, powstaje spółka Inplag. Jest to wysoko wyspecjalizowany zespół instalacyjny, realizujący instalacje zewnętrzne, sieci oraz instalacje wewnętrzne.

2018
AWARD Business Park - własna siedziba
Atlas Ward Polska i 500 realizacja firmy

Przy ul. Zwycięskiej we Wrocławiu wybudowaliśmy prestiżowy kompleks biurowców - AWARD Business Park, w którym mieści się siedziba Atlas Ward Polska. Inwestycja ta jest jednocześnie 500 realizacją w portfolio spółki. Została doceniona w szerokich kręgach, czego dowodem są przyznane nagrody: “Dolnośląska Budowa Roku" oraz "Dolnośląski Gryf" w kategorii "Wizjoner przestrzeni".

2016
Dwa pierwsze oddziały:
w Krakowie i Poznaniu

Dynamiczny rozwój firmy przekłada się na potrzebę utworzenia Oddziałów w Małopolsce i Wielkopolsce. Umożliwiły one wieloaspektowy rozwój działalności firmy na obszarze południowej i zachodniej Polski, a także sprawne zarządzanie wieloma inwestycjami równocześnie na terenie znacznej części kraju.

2016
Pierwszy Diament Forbes
dla Atlas Ward Polska

Zwieńczeniem dotychczasowych sukcesów biznesowych i dynamicznego wzrostu staje się Diament Forbes. Jest to wyróżnienie przyznawane przez redakcję "Forbes" we współpracy z Dun & Bradstreet Polska najdynamiczniej rozwijającym się firmom w kraju.

2015
Pełna niezależność kapitałowa

Atlas Ward Polska, dzięki dotychczasowemu rozwojowi i odważnym decyzjom biznesowym, przekształca się w pełni niezależną kapitałowo polską spółkę, z zarządem, którego członkowie stają się jedynymi właścicielami firmy. W jego skład wchodzą: Mariusz Górecki, Wojciech Karwan, Rafał Zajączkowski i Arkadiusz Grycz.

2014
Team Atlas Ward Motorsport

Z pasji do motoryzacji w 2014 roku powstaje team Atlas Ward Motorsport. Team tworzą pasjonaci będący częścią firmy Atlas Ward Polska. Bierzemy udział w różnych cyklach zawodów motorsportowych, zdobywając kolejne mistrzowskie tytuły. Aktualnie nasz Team startuje m.in. w pucharze Porsche Sports Cup Deutschland.

28 września 1999
Powstaje firma Atlas Ward Polska

Atlas Ward Polska powstaje jako kolejny oddział międzynarodowego holdingu, z siedzibą we Wrocławiu.

Lata 80. i 90.
Międzynarodowa ekspansja Atlas Ward

Dynamiczny rozwój Atlas Ward na Wyspach Brytyjskich stał się motorem napędowym ekspansji firmy na rynki zagraniczne. Pierwsza filia brytyjskiej marki powstała w Niemczech (1984), a kolejne w Chinach (1995) i Ukrainie (1996).

1948
Atlas Ward Ltd

W angielskim Sherburn bracia Ward zakładają firmę Ward Brothers Ltd, która po latach – już pod zmienioną nazwą Atlas Ward – staje się jednym z liderów w branży konstrukcji stalowych.

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50