Stargardzka fabryka należąca do koncernu Bridgestone zostanie rozbudowana o dodatkowe 10 000 m2 powierzchni użytkowej. Kompleksową realizację przedsięwzięcia światowy lider powierzył firmie Atlas Ward Polska. Prace rozpoczęły się w maju 2019 roku. Jest to druga inwestycja, jaką wrocławska spółka zrealizuje dla Bridgestone w systemie generalnego wykonawstwa.

Nowe obiekty na terenie fabryki zostaną oddane do użytku wiosną 2020 roku. Wśród nich znajdzie się m.in. budynek wulkanizacji, testu opon i magazyn surowców. Inwestycja w Stargardzie jest bezpośrednią kontynuacją planów rozwojowych Bridgestone, największego na świecie producenta opon i wyrobów z gumy.

Na potrzeby nowoczesnej produkcji

Rozbudowa zakładu produkcyjnego Bridgestone w Stargardzie pochłonie blisko 7 000 m3 betonu i ponad 850 ton stali, którą na budowę wyprodukuje i dostarczy Atlas Ward Polska. Generalny wykonawca wykorzysta m.in. słupy żelbetowe z dźwigarami strunobetonowymi o rozpiętości około 27 metrów i masie 26 ton każdy. Dział wulkanizacji Bridgestone powiększy się o nową przestrzeń z dwoma podziemnymi kanałami technologicznymi, a powierzchnia magazynowa zakładu zyska dodatkowe 6 000 m2. W nowym, trzykondygnacyjnym magazynie składowane będą surowce produkcyjne. Na szczególną uwagę zasługuje obiekt, w którym prowadzone będą testy opon, z konstrukcją dachu przewidzianą pod wciągarki. W zakresie prac Atlas Ward Polska znajduje się także realizacja infrastruktury towarzyszącej i zagospodarowanie terenu.

Zakład produkcyjny w Stargardzie to jedna z czterech fabryk Bridgestone na terenie Polski i piętnastu na całym świecie. Zatrudnienie znajduje w niej ponad 900 osób, a dzienna skala produkcji obejmuje ponad 4 000 sztuk opon. Fabryka jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych opon do samochodów ciężarowych w Europie. Kontrakt z Bridgestone jest realizowany przez szczeciński oddział Atlas Ward Polska.

Najnowsze realizacje

Kompleks produkcyjny HiProMine

więcej

Obiekt logistyczno-magazynowy z biurowcami P3 Katowice

więcej

Centrum logistyczne 7R Bydgoszcz

więcej

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50