Atlas Ward Polska, lider generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych i logistycznych,  rozpoczyna prace nad nową, strategiczną inwestycją dla Vestas – światowego lidera w produkcji turbin wiatrowych. W piątek, 2 lutego br., w trakcie pierwszej wizyty zagranicznej – inwestycję odwiedził Król Danii – Fryderyk X.

Inwestycja Vestas jest zlokalizowana na wyspie Brdowskiej w Szczecinie, obejmuje szereg zadań inżynieryjnych i logistycznych, w tym rozbiórkę istniejących obiektów, budowę nowej hali magazynowej oraz modernizację przylegających hal. Atlas Ward będzie również odpowiedzialny za przebudowę istniejącego zaplecza socjalno-biurowego. Jest to jedna z najbardziej wymagających inwestycji realizowanych przez Spółkę.

Prezes Atlas Ward, Mariusz Górecki, podkreśla znaczenie projektu: „Inwestycja realizowana dla Vestas, to nie tylko kolejny krok w rozwoju naszej firmy, ale również znaczący wkład w budowę zrównoważonej przyszłości. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do realizacji tak ważnego projektu, który będzie miał istotne znaczenie dla polskiego i europejskiego sektora odnawialnych źródeł energii. Inwestycja ta, umacnia naszą pozycję jako lidera generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych z myślą o środowisku i optymalnym budowaniu. Atlas Ward zawsze stawia na innowacje i bezpieczeństwo, a nasze zaangażowanie w projekt Vestas jest tego doskonałym przykładem.”

Fabryka Vestas na wyspie Brdowskiej umożliwi dostawy gondoli do morskich turbin wiatrowych, w tym dla projektu Baltic Power w polskiej części Bałtyku. Po uruchomieniu w 2025 roku, zakład stworzy około 700 nowych miejsc pracy, znacząco przyczyniając się do rozwoju lokalnej gospodarki oraz polskiego sektora odnawialnych źródeł energii.

Najnowsze realizacje

Kompleks produkcyjny HiProMine

więcej

Obiekt logistyczno-magazynowy z biurowcami P3 Katowice

więcej

Centrum logistyczne 7R Bydgoszcz

więcej

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50