Zespół Forch Racing by Atlas Ward rozpoczął sezon 2024 Porsche Sports Cup Deutschland na torze Hockenheim. Nasza ekipa wywiozła z inauguracyjnej rundy trofea za sukcesy w wyścigach sprinterskich oraz długodystansowym.

Podobnie jak przez wiele lat w słynnej serii DTM, tor Hockenheim jest zarówno areną pierwszej jak i ostatniej rundy Porsche Sports Cup Deutschland, gdzie Forch Racing by Atlas Ward wystawia samochody Porsche 911 GT3 Cup oraz Porsche Cayman GT4 Clubsport w wyścigach sprinterskich oraz długodystansowych.

Pierwsze podium dla ekipy przyszło już podczas rozpoczynającego weekend sobotniego wyścigu Caymanów, czyli Porsche Sprint Challenge GT4. Wywalczył je Jakub Litwin, zastępujący Arkadiusza Grycza. Przez cały wyścig zajmował drugie miejsce i wywierał presję na zwycięzcy, finiszując ze stratą tylko 2,3 sekundy po 17 okrążeniach rywalizacji.

W drugim wyścigu Jakub był na dobrej drodze do powtórzenia tego wyniku, lecz przeszkodził mu wyjazd samochodu bezpieczeństwa. Po wznowieniu rywalizacji stracił drugą lokatę, a miejsce na podium stracił w samej końcówce, po agresywnej walce, w której został wypchnięty poza tor. W pierwszej dziesiątce obu wyścigów GT4 uplasował się Wojciech Karwan, a Marcin Karczewski był dwukrotnie ósmy pośród kierowców Caymanów generacji RS.

O podium w obu wyścigach Porsche Sprint Challenge GT3 otarł się Tomasz Magdziarz. W sobotnim starcie do samego końca walczył o trzecią lokatę wśród kierowców samochodów generacji 992, a na mecie zabrakło mu tylko 0,795 sekundy do odniesienia sukcesu. Drugi wyścig obfitował w incydenty i kilkukrotnie wyjeżdżał w nim na tor samochód bezpieczeństwa. Kłopoty czyhały także na zawodników czołówki, lecz Magdziarz ich uniknął i zajął pewne czwarte miejsce.

Punkty do klasyfikacji generalnej zebrali również Michał Perel i Mariusz Górecki, którzy po weekendzie w Hockenheim zajmują 9. i 11. lokatę. Górecki miałby szansę na wyższą pozycję, lecz pechowo nie dojechał do mety niedzielnego sprintu. Poza punktami finiszowali Maciej Kępka i Janusz Szymański.

Forch Racing wystawił także cztery samochody – trzy 911-ki i jednego Caymana – w kończącym weekend godzinnym wyścigu długodystansowym Porsche Endurance Challenge. W rywalizacji łączonych klas świetnie poradzili sobie Janusz Szymański i Daan Arrow, którzy zajęli trzecie miejsce ze stratą zaledwie sekundy do poprzedzającego kierowcy. Tylko cztery sekundy za nimi, na szóstej pozycji finiszowali Mariusz Górecki i Tomasz Magdziarz. Ponieważ startujący gościnnie kierowcy nie zdobywają punktów do klasyfikacji generalnej, Górecki jest liderem tabeli po pierwszej rundzie.

Szansę na dobry wynik na przedostatnim okrążeniu stracili Michał Perel i Karol Kręt, którzy nie dojechali do mety z powodu przebitej opony. O podium wśród Caymanów otarli się Kamil Franczak i Wojciech Karwan, którzy zostali jednak sklasyfikowani na trzecim miejscu w klasie dla generacji RS.

Druga runda Porsche Sports Cup Deutschland z udziałem Forch Racing by Atlas Ward odbędzie się w weekend 15-16 czerwca na legendarnym torze Nürburgring.

Najnowsze realizacje

Kompleks produkcyjny HiProMine

więcej

Obiekt logistyczno-magazynowy z biurowcami P3 Katowice

więcej

Centrum logistyczne 7R Bydgoszcz

więcej

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50