Po 8 miesiącach pracy dnia 19 kwietnia wraz z przedstawicielami inwestora DHL Supply Chain oraz władz miasta Gorzowa Wielkopolskiego uroczyście zainaugurowaliśmy działalność jednego z najnowocześniejszych parków logistycznych w zachodniej Polsce. Nowo otwarty obiekt o powierzchni ponad 60 000 mkw. jest pierwszym etapem kompleksu realizowanego przy ul. Mosiężnej. W sumie zaoferuje on 110 000 mkw. powierzchni skrojonej na potrzeby firm z sektora e-handlu.

Inwestor zdecydował się na współprace z Grupą Atlas Ward Polska, ponieważ poszukiwał sprawdzonego i rzetelnego partnera. Docenione zostało nasze doświadczenie, kompleksowe doradztwo na każdym etapie procesu inwestycyjno-budowlanego oraz gwarancja dotrzymania terminu realizacji. Magazyn DHL Supply Chain to kolejna inwestycja, którą realizujemy z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa – obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „excellent”. – tłumaczy Mariusz Górecki, Prezes Zarządu Atlas Ward Polska

Certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie “Excellent” budynek jest operacyjnie neutralny w kontekście śladu węglowego. W trakcie swojej pracy centrum logistyczne będzie minimalizować zużycie energii elektrycznej i zadba o zrównoważone, oszczędne zużycie innych zasobów. Pomoże w tym szereg proekologicznych rozwiązań, na przykład: systemy podliczników, świetliki, systemy kontrolujące i ograniczające zużycie wody czy zarządzające światłem. Temperaturę w środku obiektu będą kontrolowały pompy ciepła, a dzięki panelom fotowoltaicznym DSC E-com Distribution Center będzie też produkować własną energię elektryczną.

Najnowsze realizacje

Kompleks produkcyjny HiProMine

więcej

Obiekt logistyczno-magazynowy z biurowcami P3 Katowice

więcej

Centrum logistyczne 7R Bydgoszcz

więcej

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50