Ostatnia, szósta runda Pucharu Porsche odbyła się na dobrze znanym naszym kierowcom torze Hockenheim. Był to chyba pierwszy w tym sezonie weekend wyścigowy z tak stabilną pogodą – od piątku do niedzieli mogliśmy liczyć na niemal idealne warunki do ścigania.

Po piątkowych sesjach treningowych przyszedł czas na sobotnie kwalifikacje, 
w których dwa najlepsze czasy miały zdecydować o kolejności startowej do obydwu wyścigów.

W Sprint GT (klasa GT4 Clubsport) Arkadiusz Grycz uzyskał 8. a Wojciech Karwan 9 czas. W Sprint Challenge (klasa 992 GT3 Cup) Mariusz Górecki wywalczył 9. pole startowe.

Wyścig Caymanów obfitował w sporo walki ,,koło w koło”, przez co na torze musiał pojawić się samochód bezpieczeństwa. Krótko po tym, jak opuścił on tor, w samochodzie Arkadiusza doszło do awarii hamulców, która nie pozwoliła mu ukończyć sobotniego biegu. Wojciech wywalczył w wyścigu 8 lokatę.
Rywalizacja Sprint Challenge to równa jazda Mariusza i dobre, 6. miejsce na mecie.

W niedzielę, pierwsze do boju ruszyły 911stki. Trzeba przyznać, że był to chyba jeden z najtrudniejszych wyścigów sezonu. Sporo wypadków i chaosu, połowę dystansu zawodnicy przejechali za samochodem bezpieczeństwa. Mariusz zaprezentował czystą jazdę i świetne tempo, co przełożyło się na 
5 miejsce na mecie, w stawce liczącej 31 samochodów. Oby tak dalej!

Wyścig Caymanów również ułożył się dla naszego zespołu bardzo dobrze. Arkadiusz otarł się o podium, finiszując na 4 pozycji. Wojciech dzielnie odpierał ataki rywali, co pozwoliło wywalczyć mu 8 miejsce.

Sezon 2023 za nami, ale nie zwalniamy tempa i już zaczynamy planować kolejne starty!

Najnowsze realizacje

Kompleks produkcyjny HiProMine

więcej

Obiekt logistyczno-magazynowy z biurowcami P3 Katowice

więcej

Centrum logistyczne 7R Bydgoszcz

więcej

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50