Przedostatnia runda Porsche Sports Cup Deutschland odbyła się na znanym wszystkim fanom sportów motorowych Nürburgringu.
Położony w górach Eifel obiekt, znany jest z kapryśnej pogody, która i tym razem dała się we znaki.
Treningowy piątek obfitował w rzęsisty deszcz, nie dając żadnych szans na jazdę po suchej nawierzchni.

Sobota przyniosła poprawę pogody i nasz team z bojowym nastawieniem przystąpił do kwalifikacji. Te poszły nieźle. W Sprint GT Arkadiusz Grycz uzyskał 7., a Wojciech Karwan 12. czas. W Sprint Challenge Mariusz Górecki wywalczył 9. miejsce.

Wyścig Caymanów GT4 obfitował w kolizje, przez co samochód bezpieczeństwa wyjeżdżał na tor aż dwukrotnie. Świetnie w tym całym zamieszaniu poradził sobie Arkadiusz, który dowiózł swoje Porsche do mety na 2. miejscu! Warto zaznaczyć że to jego drugie podium z rzędu.

Wojciech miał trochę mniej szczęścia, ponieważ został uderzony przez rywala tuż przed szykaną Schumachera, w efekcie czego zameldował się na mecie jako 8.

W Sprint Challenge również nie brakowało emocji. Safety car wyjechał na tor już na drugim okrążeniu. Mariusz Górecki sprawnie mijał kolejnych rywali, unikał kontaktu z innymi zawodnikami i finalnie dowiózł swoje 911 na świetnym, 4. miejscu.

Niedziela była dla nas odrobinę trudniejsza. Tym razem rywalizację otwierały zmagania Sprint Challenge, w których Mariusz po wielu pojedynkach z rywalami ostatecznie zameldował się na mecie jako 10.

W Sprint GT Wojciech dojechał na 9. miejscu. Arkadiusz natomiast walczył do samego końca o podium, ale ostatecznie ukończył wyścig na 4. pozycji.

Przed nami chwila przerwy a już na początku października udajemy się na finałową rundę na torze Hockenheim.

Trzymajcie za nas kciuki i śledźcie na bieżąco nasze kanały w mediach społecznościowych!

Najnowsze realizacje

Obiekt logistyczno-magazynowy z biurowcami P3 Katowice

więcej

Centrum logistyczne 7R Bydgoszcz

więcej

Największy kompleks logistyczno-przemysłowy Panattoni na Dolnym Śląsku Panattoni Wrocław Campus 39

więcej

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50