Wspieramy naszych partnerów w realizowaniu założeń dotyczących zrównoważonego rozwoju jako Jednostka Certyfikująca nowe inwestycje w systemie BREEAM.

BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) to jedna z najbardziej uznanych na świecie wielokryterialnych metod oceny budynku. Obiekty podlegające certyfikacji to gwarancja zachowania doskonałych parametrów w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania i optymalizacji kosztów eksploatacji budynku.

Certyfikacja BREEAM liczy ponad 20 lat, a za jej wdrożenie i funkcjonowanie na całym świecie odpowiedzialna jest brytyjska organizacja Building Research Establishment (BRE). Proces certyfikacji każdej budowy – niezależnie od finalnego przeznaczenia obiektu –  jest koordynowany przez specjalnego asesora wskazywanego już na etapie prac projektowych. Atlas Ward Polska posiada w swoim zespole licencjonowanego eksperta w zakresie BREEAM dla nowo powstających realizacji.

W procesie certyfikacji budynki są oceniane na kilku płaszczyznach. Znajdują się wśród nich: zarządzanie, zużycie energii, zdrowie i dobre samopoczucie, zanieczyszczenie środowiska, transport, użytkowanie gruntów, stosowane materiały oraz zużycie wody. Efektem finalnym certyfikacji jest pozyskanie oceny, zależnej od punktów otrzymanych za realizację konkretnych założeń zdefiniowanych w systemie.

Najnowsze realizacje

Obiekt logistyczno-magazynowy z biurowcami P3 Katowice

więcej

Centrum logistyczne 7R Bydgoszcz

więcej

Największy kompleks logistyczno-przemysłowy Panattoni na Dolnym Śląsku Panattoni Wrocław Campus 39

więcej

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50