Objęliśmy pełen nadzór nad realizacją City Flex Wrocław Airport w modelu „Zaprojektuj i Wybuduj”. To już szósty budynek w ramach trzeciego wspólnego projektu z deweloperem logistycznym 7 R S.A., który prowadzimy w systemie generalnego wykonawstwa.

Nowy magazyn miejski wysokiego składowania City Flex powstanie przy ul. Granicznej na południu Wrocławia, tuż obok węzła AOW-Lotnisko. Lokalizacja jest nieprzypadkowa. Wynika z koncepcji logistyki ostatniej mili, zgodnie z którą 7R planuje utworzyć sieć obiektów magazynowych w granicach kluczowych aglomeracji w Polsce.

Magazyn w systemie BTS

Obiekt o powierzchni 10 500 m2 wyróżniać będzie ponadprzeciętna wysokość oraz zwiększona wytrzymałość posadzki (nawet do 10,4 t obciążenia). Budynek będzie dostosowany do magazynowania i lekkiej produkcji. Znamy już pierwszego najemcę. Blisko 4 000 m2 zagospodaruje firma PIKA Sp. z o.o. – lider nowoczesnego outsourcingu usług w obszarze zarzadzania dokumentami powierzonymi przez klientów. Przestrzeń magazynowa dla PIKA Sp. z o.o. została zaprojektowana w systemie BTS, wykorzystując technologię „ high bay”. Dopasowano ją do restrykcyjnych standardów procesu magazynowania dokumentów.

Kompleksowe generalne wykonawstwo

Realizacja inwestycji w  modelu „Zaprojektuj i Wybuduj” umożliwi szybkie i sprawne prowadzenie prac oraz pozwoli na wyeliminowanie nieścisłości, które często pojawiają się na styku projektów architektonicznych i wykonawczych. Realizacja jest objęta ekologiczną certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good. Prace budowlane zostaną zakończone w pierwszym kwartale 2021 roku.

Najnowsze realizacje

Kompleks produkcyjny HiProMine

więcej

Obiekt logistyczno-magazynowy z biurowcami P3 Katowice

więcej

Centrum logistyczne 7R Bydgoszcz

więcej

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50