Centrum Dystrybucji IKEA pod Piotrkowem Trybunalskim zostanie powiększone o nowy budynek magazynowy. Z pracami w Jarostach ruszyliśmy na początku października 2019 r.

Na przełomie 2019 i 2020 roku IKEA, szwedzki producent mebli i artykułów dekoracyjnych, rozbuduje powierzchnię tranzytową w Centrum Dystrybucji Jarosty. Dodatkowe 12 000 m2 w postaci nowej, trzynawowej hali magazynowej, będzie wspierało obsługę zaopatrzenia 23 sklepów z Europy Środkowo-Wschodniej. Nowy obiekt oddamy inwestorowi do użytku wiosną 2020 roku.

Najwyższe wymagania inwestycyjne

Magazyn powstający w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S8 będzie posiadał konstrukcję żelbetowo-stalową. Projekt nowej inwestycji obejmuje budowę hali o powierzchni około 12 000 m2 oraz 60 doków przeładunkowych wraz z wewnętrznym transportem materiałów taśmociągiem zlokalizowanym w łączniku, który połączy obiekt z funkcjonującymi już halami. Tereny zewnętrzne to powierzchnia około 15 500 m2 dróg i chodników. Zgodnie z wytycznymi IKEA, proces budowy zostanie objęty systemem certyfikacji wielokryterialnej BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method). Ma on na celu weryfikację jakościową budynku i procesu jego powstawania pod kątem rozwiązań wdrożonych w trosce o środowisko naturalne. Precyzyjnie sprawdzane są między innymi poziomy zużycia energii, wpływ na zanieczyszczenie powietrza, ochrona bioróżnorodności fauny i flory oraz sposoby na ograniczenie zużycia wody.

Najnowsze realizacje

Kompleks produkcyjny HiProMine

więcej

Obiekt logistyczno-magazynowy z biurowcami P3 Katowice

więcej

Centrum logistyczne 7R Bydgoszcz

więcej

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas lub zadzwoń: +48 71 360 53 50